Zespół Placówek Resocjalizacyjnych

Telefon: +48 71/3195-179; +48 71/3195-185; +48 71/7280-888

E-mail: sekretariat@zprbrzegdolny.pl

Tara

Marcin Miłkowski

   Wraz z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym 2017/2018 , rozpoczął się kolejny rok współpracy z Fundacją TARA , która  prowadzi schronisko dla koni TARA w Piskorzynie. Jest to już dziewiąty rok wyjazdów wychowanków Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych do schroniska w Piskorzynie. W ostatnim czasie udało się pozyskać środki na realizację programu z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu Dolnym. Program został zakwalifikowany jako zgodny z kierunkiem działań planowanych do realizacji w ramach Gminnego Programu Profilaktyki na rok 2017 .

    W dniach 23 września i 21 października 2017r. odbyły się pierwsze wyjazdy wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii do Tary. Chłopcy którzy w większości wyjeżdżali już do schroniska w ubiegłym roku szkolnym doskonale obeznani są z zasadami panującymi w schronisku. Nowi wychowankowie mieli krótki wykład od właścicieli schroniska o celu i zadań jakie prowadzi Fundacja TARA.

    Wychowankowie w pierwszych dniach mieli za zadanie przygotować stajnie dla koni ,które jeszcze przebywają na padokach ale wraz ze zbliżającymi się chłodami , niebawem zamieszkają w stajennych boksach. Chłopcy czyścili boksy, pomagali w ścieleniu stajni. Zapraszam do fotogalerii.