Zespół Placówek Resocjalizacyjnych

Telefon: +48 71/3195-179; +48 71/3195-185; +48 71/7280-888

E-mail: sekretariat@zprbrzegdolny.pl

Edyta Włodarczyk

Dnia 13.10.2018 roku wychowankowie grupy I MOS wzięli udział w "Wielkiej Gali Muzyki Filmowej-Przeboje Wszechczasów". Było to wielkie wydarzenie kulturalne w Brzegu Dolnym organizowane przez Dolnobrzeski Ośrodek Kultury z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległośći, 45-lecia Związków Emerytów i Rencistów oraz 25-lecia Kompleksu Hotelowo-Sportowego "Rokita". Muzycy Filharmoni Sudeckiej pod dyrekcją Bartosza Żurakowskiego przenieśli widzów do świata muzyki filmowej ze znanych i lubianych filmów takich jak: "Gwiezdne Wojny", "Harry Poter", Titanic" czy "Mission Impossible". Utwory te zagrane były w fantastyczny sposób przez filharmoników sudeckich. Charyzmatyczny dyrygent Bartosz Żurakowski stworzył niezwykłą atmosferę. To był wspaniały wieczór, który niewątpliwie na długo zapadnie w pamięci wychowanków.


 

Edyta Włodarczyk,Jolanta Daniel

05.06.2018 r wychowankowie grupy IV Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Wychowankowie zwiedzanie rozpoczęli od Ogrodu Zoologicznego i Afrykarium, gdzie mogli podziwiać wiele gatunków egzotycznych zwierząt, następnie wzięli udział w wodnym show Na Pergoli. Ogromną atrakcją była dla chłopców wizyta w Ogrodzie Japońskim, gdzie chłopcy podziwiali rzadkie gatunki roślin. Wycieczkę urozmaicił nam rejs parostatkiem po Odrze, w czasie którego wychowankowie mogli zobaczyć zabytki architektoniczne takie jak: Ostrów Tumski i Katedra, Most Grunwaldzki, Most Pokoju, Miasteczko uniwersyteckie Politechniki Wrocławiskiej oraz Muzeum Narodowe. Wycieczka ta na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

 


 

Bartosz Bukiewicz

Podczas obchodów dnia dziecka, wychowanków MOS odwiedziła ochotnicza straż pożarna z Krzydliny Małej, Strażacy zaprezentowali nowoczesny sprzęt, każdy z wychowanków mógł poczuć się jak prawdziwy strażak, sprawdzając się podczas pracy wyspecjalizowanym sprzętem pod czujnym okiem strażaków. 

 

Bartosz Bukiewicz

Żyjąc dużymi emocjami związanymi z mundialem rozgrywanym w Rosji, wychowankowie MOS rozegrali własny turniej piłkarki w FIFE 18. Zwycięzca turnieju okazał się wychowanek grupy I Marcin Borowiak. 

 

Tomasz Górski

W sobotni poranek 26 maja 2018r.  w kompleksie stawów Centralnej Oczyszczalni Ścieków odbyły się zawody spławikowe  o Mistrzostwo Zespołu Szkół Specjalnych zorganizowane przez Koło PZW w Brzegu Dolnym. Udział w nich wzięli wychowankowie Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii reprezentował Szymon Drobinoga oraz Wiktor Grabowski. Wychowankowie pod opieką p. T. Górskiego dzielnie rywalizowali pomimo sporego upału. Słowa uznania należą się Szymonowi, który z wynikiem 3,8 kg zdeklasował pozostałych zawodników. Szczególne podziękowania należą się Kołu PZW w Brzegu Dolnym za profesjonalną  organizację zawodów oraz ufundowane nagrody.