Zespół Placówek Resocjalizacyjnych

Telefon: +48 71/3195-179; +48 71/3195-185; +48 71/7280-888

E-mail: sekretariat@zprbrzegdolny.pl

Edyta Włodarczyk

Dnia 06.06.2019r wychowankowie grupy I MOS wybrali się na wycieczkę do Wrocłwia. Tym razem celem wycieczki była Panorama Racławicka oraz Hydropolis. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Hydropolis. To miejsce, w którym różnorodne technoligie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jedemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Następnie wychowankowie wzięli udział w warsztatach, gdzie mogli własnoręcznie wykonać doświadczenia chemiczne, i świetnie się przy tym bawili. Drugim celem naszej wycieczki była wizyta w Panoramie Racławickiej, gdzie chłopcy mogli podziwiać dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka z lat 1893-1894 upamiętniające 100 rocznicę insurekcji kośćiuszkowskiej. Wychowankowie byli pod wielkim wrażeniem  tego dzieła. 

 
Katarzyna Skrzypek, Agnieszka Baczyńska - Halama

„Śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej…”  śpiewał Jerzy Sthur, tak było też u nas. Dnia 30.05.br. odbył się konkurs piosenki „Karaoke”. Konkurs ten wpisał się już w naszą coroczną tradycję i wszystkim uczestnikom daje wiele radości. Repertuar piosenek był bardzo zróżnicowany od kultowych z lat 80-tych, po obecne przeboje. Jak to w konkursie bywa, tak i w naszym, Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Bartek Stolarek z piosenką „Oczy zielone” Zenka Martyniuka

II miejsce – Oskar Korpecki z piosenką „Żono moja” zespołu Masters

III miejsce – Daniel Wieczorek z piosenką „Narcyz” zespołu Łzy

                    Michał Piotrowski z piosenką „Jesteś szalona” zespołu Boys

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, wygranym gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku :-)

 

Katarzyna Skrzypek

W dniach 25-26.05.br. wychowankowie grupy II MOS dzięki zaprzyjaźnionemu Stowarzyszeniu sportowemu Metro Fleks oraz współorganizatorom CSWIiCH we Wrocławiu, mieli możliwość gościć na mistrzostwach świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Chłopcy podziwiali wszystkich mięśniaków, którzy swoim wyglądem wzbudzali u nich wielki szacunek. Już samo to, że mogliśmy być na tej imprezie, było czymś wielkim, ważnym, bo przecież to MISTRZOSTWA ŚWIATA.Zawody przysporzyły wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i mnóstwo emocji. W przerwach zawodów czas obecnym umilał zespół taneczny, z dziewczynami o nogach długich do samej podłogi J.  Nasi faworyci, z którymi mogliśmy się spotkać, porozmawiać, a nawet zrobić sobie zdjęcia,  zajęli dość wysokie miejsca, każdy w swojej kategorii wagowej:

Paweł LISZCZ - Mistrz Świataw kategorii do 125 kg z wynikiem 255 kg

Andrzej GRZYBEK – wice mistrz świataw kategorii do 110 kg z wynikiem 222,5 kg

Artur KICZUK - IV miejsce w kategorii do 140 kg z wynikiem 210 kg

Krzysztof CHOWANIAK - V miejsce w kategorii do 110 kg z wynikiem 210 kg oraz wice mistrz świata OPEN WETERAN +45

Serdeczne gratulacje wszystkim składamy i na przyszłość się polecamy 

 

 

L. Dudek, D. Dudek

Podejmując działania na rzecz promocji zdrowia w zakresie profilaktyki HIV/AIDS, zorganizowaliśmy konkurs dla uczniów naszej placówki. Jego celem było poszerzanie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS, kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi wobec osób zakażonych wirusem HIV lub chorych na AIDS. Uczniowie w ramach konkursu plastycznego „Jestem świadomy- nie ryzykuję!” wykonali także prace plastyczne, które mogliśmy oglądać na zorganizowanej wystawie w naszej placówce. Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

 

Super User

Dnia 07.12.2018 roku wychowankowie gr. I MOS wzięli udział w warsztatach pieczenia pierników w Piernikarni Wrocławskiej. Chłopcy nie tylko poznali historię wyrobu pierników i legendy z tym związane, ale również mogli obserwować cały proces produkcji oraz zdobiania pierników przez profesjonalistów. Chłopcy po zapoznaniu się z procesem producji, mogli spróbować własnych sił wykonując i przyozdabiając pierniki według własnego pomysłu. Po warsztatach udaliśmy się na wrocławski rynek gdzie wychowankowie mogli poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia biorąc udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.