Zespół Placówek Resocjalizacyjnych

Telefon: +48 71/3195-179; +48 71/3195-185; +48 71/7280-888

E-mail: sekretariat@zprbrzegdolny.pl

Agnieszka Winiarska

Wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 2 w Godzięcinie w dniach 16.02.2019r. oraz 23.02.2019r. uczestniczyły na świetlicy wiejskiej w szkoleniu z Carvingu. Podczas kursu dziewczęta po uprzednim poinstruowaniu przez wykładowcę, same rzeźbiły w owocach i warzywach. Na szkoleniu z Carvingu uczyły się prostych i szybkich w wykonaniu elementów dekoracyjnych. W pierwszym dniu szkolenia dziewczęta uczyły się wycinać liście oraz kwiaty z takich warzyw jak cukinia, kapista pekińska, papryka, cebula czy też rzepa. Drugiego dnia wychowanki miały możliwość samodzielnie stworzyć dla siebie biżuterię - kolczyki, bransoletki, łańcuszki. Wszystkie uczestniczki z wielkim zaangażowaniem brały udział w zorganizowanym szkoleniu.

L. Dudek, A. Orpel

Podejmując działania na rzecz promocji zdrowia w zakresie profilaktyki HIV/AIDS, zorganizowaliśmy konkurs dla uczniów naszej placówki. Jego celem było poszerzanie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS, kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi wobec osób zakażonych wirusem HIV lub chorych na AIDS.
Uczniowie w ramach konkursu plastycznego „Jestem świadomy- nie ryzykuję!” wykonali także prace plastyczne, które mogliśmy oglądać na zorganizowanej wystawie w naszej placówce.
Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!
 

Winiarska A.

Dnia 18.12.2018r. odbył się Wieczór Wigilijny w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 2 w Godzięcinie. Wychowanki bardzo aktywnie od samego rana włączyły się w przygotowanie wigilijnych potraw oraz przedstawienia Jasełkowego, które zaprezentowały przed całą społecznością Ośrodka i gronem pedagogicznym. W tym uroczystym dniu dziewczęta naszej Placówki w odświętnych strojach dzieliły się opłatkiem, śpiewały kolędy i składały sobie życzenia. Wszyscy czuli atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Anna Włos

Okres zimowy jest trudny dla naszych milusińskich czworonogów, zwłaszcza dla tych, którzy muszą przetrwać zimę w schroniskach. Dlatego też wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Nr 2 w Godzięcinie we współpracy ze Szkołą Podstawową w Godzięcinie przy wsparciu pedagog Anny Włos i dyrekcji szkoły p. Renaty Buczmy zorganizowały akcję "Daj pluszaka dla zwierzaka". Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!!! Przy ogromnym zaangażowaniu uczennic i uczniów Szkoły Podstawowej, rodziców i kadry szkoły, wychowanek ośrodka, udało nam się zabrać niesamowitą ilość pluszaków i karmy dla czworonożnych podopiecznych schronisk i gabinetów weterynaryjnych. W podziękowaniu za udział i niesamowite zaangażowanie w akcję, wychowanki MOW podczas zajęć rozwijających zainteresowania przygotowały dzieciom aniołki z gipsu ceramicznego. 

Agata Orkisz

18. urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego młodego człowieka. Właśnie tego dnia zyskujemy pełnoletniość. Takiego święta doczekała się jedna z wychowanek naszego Ośrodka - Agatka!  Cała społeczność placówki złożyła życzenia jubilatce. Nie zabrakło wspaniałego tortu, prezentów oraz wspólnej zabawy tanecznej.