Zespół Placówek Resocjalizacyjnych

Telefon: +48 71/3195-179; +48 71/3195-185; +48 71/7280-888

E-mail: sekretariat@zprbrzegdolny.pl

Beata Franczuk

Dnia 23 maja 2017r na boiskach Stadionu Miejskiego w Brzegu Dolnym  rozgrywano Turniej Eliminacyjny do XV Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w piłkarskich „6” na boiskach trawiastych  w którym brały udział Placówki Resocjalizacyjne z terenu  Dolnego Śląska oraz województwa opolskiego. Gospodarzem i organizatorem  zawodów  była nasza placówka, która po raz dziewiąty gościła zespoły reprezentujące następujące placówki: Zespół Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach  oraz drużyna gospodarza rozgrywek – Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym. Do rozgrywek ostatecznie nie przystąpiła drużyna z Nysy, która z przyczyn losowych nie dotarła na miejsce rozgrywek.

               Celem zawodów było przede wszystkim wyłonienie najlepszej drużyny w tej grupie rozgrywkowej, która reprezentowałaby nas podczas  Mistrzostw Polski w Puławach a także  popularyzacja piłki nożnej wśród wychowanków placówek resocjalizacyjnych, wdrażanie do zorganizowanej i aktywnej formy wypoczynku i rekreacji a przede wszystkim niwelowanie przejawów niedostosowania społecznego i przeciwdziałanie agresji a także zachowaniom niepożądanym.

            Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Pan Władysław Boczar Starosta Powiatu Wołowskiego oraz Pani Beata Borowska- Podsiadła Dyrektor Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym.

            Podczas zawodów mogliśmy podziwiać występy artystyczne dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Godzięcinie, które jako cheerleaderki zagrzewały wszystkie zespoły do walki. Rozgrywki toczyły się w sympatycznej i przyjacielskiej atmosferze, zgodnie z zasadami i regułami fair-play.

                       Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom za pomoc w organizacji turnieju: Starostwu Powiatowemu w Wołowie, Dyrekcji Kompleksu Hotelowo-Sportowemu „ROKITA” w Brzegu Dolnym oraz gospodarzom stadionu za udostępnienie obiektu, Panu Adamowi Głębockiemu za ufundowanie pucharów oraz wszystkim pracownikom naszej placówki za pomoc w organizacji turnieju.

           

 

WYNIKI  ROZGRYWEK:

            I miejsce -  Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym

            II miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu

            III miejsce – Zespół Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu

            IV miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Mrowinach

 

Najlepszym  zawodnikiem  turnieju został  Arkadiusz Cygan z ZPR w Brzegu Dolnym oraz Sebastian Ridel z ZPO nr3 we Wrocławiu

Najskuteczniejszym  strzelcem  Rafał Hutnik z MOW Mrowiny oraz Remigiusz Długosz z ZPO nr3 we Wrocławiu

Najlepszym bramkarzem Jakub Wolański z MOW Wałbrzych

 

Zespół gospodarzy występował w składzie: Cygan Arkadiusz, Kruszyński Marcin, Czajka Marek, Rykowski Michał, Bober Marcin, Pundyk Dominik, Cech Kamil, Kołodziej Gracjan, Marciniak Maciej, Kościński Gracjan, Poremski Daniel oraz Iwanicki Jakub

Opiekun drużyny i organizator imprezy: Beata Franczuk, Adam Głebocki , Mariusz Przybyłowicz, Bartosz Bukiewicz oraz Mateusz Markiewicz

Beata Franczuk

Dnia 18 maja 2017 roku rozegrany został III Turniej  Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych, której gospodarzem i organizatorem jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu.

Było to już kolejne spotkanie, które dość pomyślnie przebiegło dla naszej drużyny, która utrzymała się na pozycji lidera, którą zajmowała po dwóch spotkaniach rundy jesiennej. Należy podkreślić zaangażowanie i wysiłek włożony podczas zawodów przez naszych chłopaków, którzy pokonali w swoim pierwszym spotkaniu MOW Nysę – bardzo trudnego i wymagającego przeciwnika. Odnieśli następnie cztery zwycięstwa, jeden remis oraz niestety ulegli w ostatnim spotkaniu drużynie z ZPO nr 3 we Wrocławiu.

Skład drużyny: Cygan Arkadiusz, Kruszyński Marcin, Czajka Marek, Pundyk Dominik, Bober Marcin, Kołodziej Gracjan, Rykowski Michał, oraz Patryk Franiel.

Najskuteczniejszym strzelcem został Arkadiusz Cygan, najlepszym bramkarzem Marcin Kruszyński a na wyróżnienie zasłużyłMichał Rykowski.

Beata Franczuk

Dnia 11 maja 2017 nasza drużyna  wzięła w  Turnieju Eliminacyjnym  do V Mistrzostw  Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Piłce Nożnej na „Orliku”, który odbył się  w Lwówku Śląskim. Do walki przystąpiły dwie drużyny z Nysy ( reprezentacja MOW i MOS), dwie drużyny z Lwówka Śląskiego ( reprezentacja MOW i MOS) oraz drużyna Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym. Zawody przebiegały w bardzo przyjemnej, sportowej atmosferze a rywalizujące ze sobą drużyny bardzo poważnie traktowały udział w rozgrywkach. Nasza drużyna rozegrała cztery mecze, ulegając jedynie drużynie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie. Mimo zajęcia drugiego miejsca nasza drużyna razem z gospodarzami Turnieju będzie reprezentowała nasz region w Mistrzostwach Polski , które odbędą się w dniach 9-10.06.2017r

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:

Marcin Kruszyński – bramkarz

Arkadiusz Cygan - kapitan

Marek Czajka

Michał Rykowski

Kamil Cech

Gracjan Kołodziej

 

Wyniki  poszczególnych meczów:

MOW Lwówek Śląski – ZPR Brzeg Dolny  0:3

MOW Nysa – ZPR Brzeg Dolny  2:0

ZPR Brzeg Dolny – MOS Lwówek  Śl  9:0

ZPR Brzeg Dolny – MOS Nysa  9:1

Beata Franczuk

Po raz kolejny wychowankowie naszej placówki uczestniczyli w Turnieju Piłki Nożnej „Czysta Gra” zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu. Ideą rozgrywek było  wyłonienie najlepszej drużyny turnieju, propagowanie dyscypliny sportowej jaką jest piłka nożna ale przede wszystkim gra zgodna z zasadami fair  play w zgodnej i przyjacielskiej atmosferze. W zawodach wzięło udział sześć zespołów z placówek edukacyjnych z terenu powiatu wołowskiego. Naszą placówkę reprezentowały dwa zespoły: przedstawiciele  Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.  Oba zespoły rozegrały bardzo dobre spotkania i wykazały się dużymi umiejętnościami oraz pasją do gry w piłkę nożną.

            Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Brzegu Dolnym a drużyna Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii zajęła IV miejsce. Najlepszym bramkarzem okazał się Patryk Franiel z MOS Brzeg Dolny a MVP turnieju wychowanek MOW  Brzeg DolnyMarek Czajka.

 

Reprezentacja  MOS wystąpiła w następującym składzie:

1.     Patryk Franiel – bramkarz

2.     Martin Lasek – kapitan

3.     Marcin Kruszyński

4.     Dominik Pundyk

5.     Maciej Marciniak

6.     Michał Arwaj

7.     Gracjan

                       Opiekun: Bartosz Bukiewicz

 

Reprezentacja  MOW:

 

1.     Jakub Iwanicki – bramkarz

2.     Arkadiusz Cygan – kapitan

3.     Daniel  Kostrubiec

4.     Marek  Czajka

5.     Marcin Bober

6.     Michał Rykowski

7.     Kamil Cech

                                   Opiekun: Beata Franczuk

Beata Franczuk

            Po raz kolejny wychowankowie naszej placówki wzięli udział w zawodach sportowych. Tym razem był to Międzynarodowy Turniej Wiosenny halowej piłki nożnej zorganizowany przez MOW w Bystrzycy Górnej. W zawodach wzięło udział osiem drużyn z terenu Dolnego Śląska oraz Czech. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach rozgrywkowych, systemem każdy z każdym. Naszej drużynie przyszło rywalizować z drużyną z Wrocławia, Wałbrzycha oraz Walimia. W swojej grupie rozgrywkowej odnieśliśmy wszystkie zwycięstwa, tym samym  zajmując pierwsze miejsce w grupie. W półfinale wygraliśmy z drużyną gospodarzy – MOW Bystrzyca wynikiem 3:1, co umożliwiło nam wejście do finału. Spotkanie finałowe, w którym zmierzyliśmy się z drużyną MOW Mrowiny w regulaminowym czasie ukończyło się wynikiem 1:1 , więc o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. W tym elemencie gry lepsza okazała się drużyna z Mrowin. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce co nie wątpliwie jest sukcesem naszych piłkarzy.